ONLINE (Nie)erotyczna rozmowa – czyli o miłości, seksie i związkach. Wykład dr hab. K.Waszyńksiej, prof.UAM

Koło Naukowe Studentów Familiologii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego „Famili-Art” zaprasza do udziału w bezpłatnym wykładzie otwartym online, zatytułowanym „(Nie) erotyczna rozmowa – czyli o miłości, seksie i związkach”. Wykład poprowadzi dr hab. Katarzyna Waszyńska, prof. UAM.

Podczas wystąpienia zostaną poruszone m.in. kwestie: jak rozmawiać o seksie, swoich oczekiwaniach i potrzebach, nieporozumienia i konflikty w sferze seksualności, trudności i problemy w życiu seksualnym par.

O prowadzącej:

Dr hab. Katarzyna Waszyńska, prof. UAM – psycholożka, pedagożka, seksuolożka kliniczna, specjalistka w zakresie edukacji seksualnej, doradczyni w problemach małżeńskich i rodzinnych, specjalistka w zakresie terapii stresu pourazowego, kierowniczka Laboratorium Promocji Zdrowia i Psychoterapii na WSE UAM.
    Prof. Katarzyna Waszyńska od 25 lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców, nauczycieli oraz młodzieży. Działalność terapeutyczną – indywidualną terapię oraz terapię par prowadzi w Poznaniu od 1997 roku.
    Jest autorką ponad 100 publikacji w czasopismach naukowych i pracach zbiorowych. Uczestniczy w realizacji międzynarodowych i krajowych projektów naukowo-badawczych, dydaktycznych z dziedziny seksuologii, psychologii, pedagogiki we współpracy z naukowcami z innych ośrodków naukowych.
    Zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień związanych z psychologią, pedagogiką i seksuologią. Obejmują także promocję zdrowia seksualnego i edukację seksualną ujmowaną jako integralny element edukacji zdrowotnej.
    Prof. Katarzyna Waszyńska jest autorką trzech monografii: Życie seksualne studentów (2003), Biograficzne uwarunkowania życia seksualnego (2010), Prostytucja kobieca. Psychospołeczne studium zjawiska (2018). Ponadto jest współredaktorką (wraz z prof. Z. Lew- Starowiczem) pracy zbiorowej: Przemiany seksualności w społeczeństwie współczesnym. Teoria i rzeczywistość (2012) oraz wspólnie z dr M. Filipiak (2015) Współczesne konteksty psychoterapii i socjoterapii. Wybrane zagadnienia z teorii i praktyki.

Udział w wykładzie jest bezpłatny.
    Wydarzenie odbędzie się w aplikacji MS Teams. Link do wydarzenia: